Implanty - wszczepiamy szybko i bez bólu

lekarze specjaliści > Implanty > Implanty - wszczepiamy szybko i bez bólu

Specjaliści Radzą

Implanty - wszczepiamy szybko i bez bólu

Brak nawet pojedynczego zęba, zwłaszcza w przednim odcinku szczęk, stanowi dla wielu osób istotny problem zarówno natury estetycznej, zdrowotnej (zaburzenie funkcji żucia), psychologicznej (brak pewności siebie), a także społecznej (piękny, pełny uśmiech, to atut w życiu prywatnym i zawodowym). Medycyna znalazła skuteczne rozwiązanie tego problemu – IMPLANTY ZĘBOWE.

Zabieg wszczepienia implantów odtwarza nie tylko brakujące zęby, ale również zatrzymuje proces zaniku kości, który odbija się m.in. na estetyce całej twarzy powodując, np. zapadanie się jej profilu. Implantację należy przeprowadzić w krótkim okresie czasu po ekstrakcji zanim pogorszą się warunki kostne, a sąsiadujące z luką zęby zaczną się przemieszczać.

zdjecie
zdjecie


Co to jest implant dentystyczny?

Implanty są to niewielkie tytanowe śruby o długości od 8 do 16 mm umieszczane chirurgicznie w kościach szczęk, pełniące rolę „sztucznego korzenia” i tworzące podbudowę dla nowej korony zęba. Dzięki zastosowaniu tytanu są one całkowicie akceptowane przez ludzki organizm i nie powodują reakcji alergicznych.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wszczepienia implantów?

Przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów może być nieuregulowana cukrzyca, choroby nowotworowe, choroby krwi, osteoporoza. Ponadto dzieci i młodzież, u których rozwój kości jeszcze się nie zakończył również nie mogą mieć przeprowadzonej implantacji.

Na czym polega zabieg wszczepienia implantów?

Wszczepienie implantów to precyzyjny, bezbolesny zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, który polega na umieszczeniu implantu w odpowiednim położeniu w kości. Zabieg trwa od pół do dwóch godzin. Następnie w zależności od warunków w jamie ustnej pacjenta implant pokrywa się dziąsłem i zaszywa lub wkręca się tzw. śrubę gojącą, która ma za zadanie ukształtować dziąsło dla przyszłej pracy protetycznej.

Co to jest osteointegracja i jak długo trwa?

Osteointegracja polega na wytwarzaniu się trwałego zespolenia między powierzchnią tytanowego wszczepu a kością. Zwykle proces ten trwa od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie można przejść do kolejnego etapu leczenia – części protetycznej.

Na czym polega część protetyczna?

Polega ona na osadzeniu na implancie korony, mostu lub innych uzupełnień protetycznych w zależności od sytuacji klinicznej. Uzupełnienia oparte na wszczepach pozwalają na uzyskanie bardzo dobrego efektu estetycznego i skutecznego odtworzenia czynności żucia. Warto pamiętać, że stanowią one zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, ponieważ zapewniają pacjentowi trwały wynik leczenia, komfort użytkowania oraz są w stanie całkowicie zastąpić uzębienie naturalne.

Implanty

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl